პროგრამა

სექტემბერი

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30

შაბათი at 14:00

მარიუპოლი 2

ლიეტუვა / საფრანგეთი / გერმანია, 2022, 112 წთ

 

რეჟისორი: მანტას კვედარავიჩიუსი

დამდგმელი ოპერატორი: მინდაუგას გალკუსი

ხმა: რანა ეიდი, ლამა სავაია, შერიფ ალამი, რობ ვოკერი

მონტაჟი: დუნია სიჩოვი

პროდიუსერები: ულიანა კიმი, მანტას კვედარავიჩიუსი, ნადია ტურინცევი

მწარმოებელი კომპანიები : Studio Uljana Kim, Extimacy Films, Easy Riders Films, Twenty Twenty Vision 

გაყიდვები: The Match Factory

ოთხშაბათი at 12:00

ერთი დღე უკრაინაში

უკრაინა, პოლონეთი, 2022, 79 წთ.


რეჟისორი: ვოლოდიმირ ტიხი

სცენარის ავტორი: ვოლოდიმირ ტიხი

მუსიკა: მიკიტა მოისეევი

დამდგმელი ოპერატორები: ივან ბანიკოვი, ილია ეგოოვი, იური გრუზინოვი, იგორ ივანკო 

მონტაჟი: ივან ბანიკოვი, ვოლოდიმირ ტიხი

მონაწილეობენ: დარია ასტაფიევა, იგორ ლუცენკო, ევგენ ნიშჩუკი, რომან რატუშინი

პროდიუსერები: ვოლოდიმირ ტიხი, იგორ სავიჩენკო

 

ოთხშაბათი at 13:30

ანარეკლი

უკრაინა, 2021, 125 წთ.

 

რეჟისორი: ვალენტინ ვასიანოვიჩი

სცენარი: ვალენტინ ვასიანოვიჩი

დამდგმელი ოპერატორი: ვალენტინ ვასიანოვიჩი

ხმა: სერგი სტეპანსკი

მონტაჟი: ვალენტინ ვასიანოვიჩი

პროდიუსერები: ია მისლიცკა, ვალენტინ ვასიანოვიჩი, ვლადიმერ იაცენკო, ანა სობოლევსკა

მწარმოებელი კომპანიები: Arsenal Films, ForeFilms

მონაწილეობენ: რომან ლუცკი, სტანისლავ ასეევი, ალექსანდრ დანილიუკი, ნიკა მისლიცკა, ანდრეი რიმარუკი

 

ხუთშაბათი at 23:00

EO

პოლონეთი/იტალია, 2022, 86 წთ.

 

რეჟისორი: იეჟი სკოლიმოვსკი

სცენარის ავტორი: ევა პიასკოვსკა, იეჟი სკოლიმოვსკი 

ოპერატორი: მიხალ დიმეკ

მუსიკა: პაველ მიკეტინ

მონტაჟი: აგნიეშკა გლინსკა 

პროდიუსერი: ევა პიასკოვსკა, იეჟი სკოლიმოვსკი

მწარმოებელი კომპანია: Skopia Film

თანამწარმოებელი კომპანია: Alien Films

მონაწილეობენ: სანდრა დჟიმალსკა, ლორენცო ძურძოლო, მატეუშ კოშჩიუკევიჩ, იზაბელ იუპერი

 

შაბათი at 22:30

ლეონორა ადიო

იტალია, 2022, 90 წთ.

 

რეჟისორი: პაოლო ტავიანი

სცენარის ავტორი: პაოლო ტავიანი

მუსიკა: ნიკოლა პიოვანი

დამდგმელი ოპერატორები: პაოლო კარნერა, სიმონე ზამპანი

მოტაჟი: რობერტო პერპინიანი

მონაწილეობენ: ფაბრიციო ფერაკანე, მატეო პატირუტი, დანია მარინო, დორა ბეკერი, კლაუდიო ბიგალი

პროდიუსერი: დონატელა პალერმო

 

პარასკევი at 23:30

ტორი & ლოკიტა

ბელგია, საფრანგეთი, 2022, 80 წთ.

 

რეჟისორი: ჟან-პიერ დარდენი, ლუკ დარდენი

სცენარი: ჟან-პიერ დარდენი, ლუკ დარდენი

მუსიკა: ჟან-პიერ დიურე, ტომას გოდე

დამდგმელი ოპერატორი: ბენუა დერვო

მონტაჟი: მარი-ელენ დოზო

მონაწილეობენ: ამელ ბენაისა, ელ ალამი ბილელი, კლერ ბოდსონი, ანეტ კლოსე, ადრიენ ანა, შარლოტ დე ბრუინი

პროდიუსერებუ: ჟან-პიერ დარდენი, ლუკ დარდენი, დელფინ ტომსონი 

 

ორშაბათი at 22:30

სევდის სამკუთხედი

შვედეთი, გერმანია, საფრანგეთი, დანია, გაერთიანებული სამეფო, აშშ

2022, 149 წთ.

 

რეჟისორი: რუბენ ოსტლუნდი

სცენარი: რუბენ ოსტლუნდი

მუსიკა: მიკელ მალტა, ლესლი მინგი 

დამდგმელი ოპერატორი: ფრედერიკ ვენზელი

მონტაჟი: რუბენ ოსტლუნდი, მიკელ სი კარლსონი 

მონაწილეობენ: ჰარის დიკინსონი, ჩარლბუ დინი, ვუდი ჰარელსონი, ჰენრიკ დრსენი, ზლატკო ბურიცი, ირის ბერბენი, სუნიი მელესი, დოლი დე ლეონი, ვიკი ბერლინი, ოლივერ ფორდ დეივისი

პროდიუსერები: ერიკ ჰემენდორფი, ფილიპ ბობერი 

 

ოთხშაბათი at 22:30

ბრიჯიტ ბარდო სამუდამოდ

Poland, 2021, 122 min.

 

Director: Leh Majewski

Screenwriter: Leh Majewski

Cinematography: Lech Majewski, Pawel Tybora

Cast: Kacper Olszewski, Magdalena Rózczka, Joanna Opozda, Weronika Rosati, Andrzej Grabowski, Tomasz Sapryk, Bogdan Kalus, Elzbieta Okupska, Stanisław Brudny, Gabriela Chojecka

Producer: Leh Majewski

 

სამშაბათი at 19:30

Una Feminna - დუმილის კოდექსი

იტალია, 2022; 120 წთ.

 

რეჟისორი: ფრანჩესკო კოსტაბილე

სცენარი: ლირიო აბატე, სერენა ბრუნიოლო, ადრიანო კიარელი, ფრანჩესკო კოსტაბილე / ლირიო აბატეს წიგნის მიხედვით

დამდგმელი ოპერატორი: ჯუზეპე მაიო

მუსიკა: ვალერიო კამპორინი ფაჯიონი

ხმა: ვალერიო კამპორინი ფაჯიონი

მონტაჟი: სტეფანო მარიოტი

დამდგმელი მხატვარი: ჯანლუკა სალამონი, ერიკა ავერსი

პიერპაოლო ვერგაე, დოარდო დე ანჯელისი, ატილიო დე რაზა, ნიკოლა პროდიუსერი: პიკონე

მწარმოებელი კომპანია: შპს მაწანწალა

თანამწარმოებელი კომპანია: O' Groove

მონაწილეობენ: ლინა სიცილინო, ფაბრიციო ფერაკანე

 

შაბათი at 18:30

კლონდაიკი

თურქეთი/უკრაინა, 2021; 100 წთ.

  

რეჟისორი: მარინა ერ გორბახი

სცენარი: მარინა ერ გორბახი

დამდგმელი ოპერატორი: სვიატოსლავ ბულაკოვსკი

მუსიკა: ზვიად მღებრი

ხმა: სრდიან კურპიელ

რედაქტორი: მარინა ერ გორბახი

დამდგმელი მხატვარი: მარკეტა კორინკოვა-ტაპლინი

პროდიუსერი: მარინა ერ გორბახი, მეჰმედ ბაჰადირ ერი, სვიატოსლავ ბულაკოვსკი

მწარმოებლები: KEDR FILM, Protim V.P.

ოქსანა ჩერკაშინა, სერგეი შადრინი, ოლეგ შერბინა, ოლეგ შევჩუკი,

მონაწილეობენ: არტურ არამიანი, ევგენი ეფრემოვი

 

ოთხშაბათი at 16:00

კერი

თურქეთი/საბერძნეთი/საფრანგეთი, 2022; 100 წთ.

 

რეჟისორი: ტაიფუნ პირსელიმოღლუ

სცენარი: ტაიფუნ პირსელიმოღლუ

 

ოთხშაბათი at 18:30

ოთხი კედელი

თურქეთი, დიდი ბრიტანეთი, 2021, 114 წთ

 

რეჟისორი: ბაჰმან ღობადი

სცენარი: ბაჰმან ღობადი, ჰამედ ჰაბიბი

მუსიკა: ბაჰმან ღობადი, ვედათ ილდირიმი

ოპერატორი: ჰოსეინ ჯაფარიანი

მონტაჟი: ჰაიდეჰ საფიარი

მონაწილეობენ: ამირ აგაი, დენიჟან აკბაბა, ფუნდა ერიგიტი

პროდიუსერები: ბაჰმან ღობადი, გოკჩე ისილ ტუნა, როჯერ უოტერსი

 

შაბათი at 20:30

ჩემი ოთახი

საქართველო, გერმანია, 2022, 107 წთ.

 

რეჟისორი: სოსო ბლიაძე

სცენარი: სოსო ბლიაძე, ტაკი მუმლაძე

მუსიკა: იან დვერტმანი, კუნგ ფუ ჯანკი, ოთო მესხი, ბექა უნგიაძე

ოპერატორი: დიმიტრი დიტო დეკანოსიძე

მონტაჟი: სოსო ბლიაძე

მონაწილეობენ: თაკი მუმლაძე, მარიამ ხუნდაძე, სოფიო ზერაგია, ლაშა გაბუნია, გიორგი წერეთელი, სოსო ბლიაძე

პროდიუსერები: სოსო ბლიაძე, ევა ბლონდიაუ, ელმარ იმანოვი

 

ორშაბათი at 20:00

ცის ნაგლეჯი

შვეიცარია/გერმანია, 2022; 137 წთ.

 

რეჟისორი: მაიკლ კოხი

მონაწილეობენ: მიშელ ბრენდი, საიმონ ვისლერი

მწარმოებელი კომპანიები: hugofilm features GmbH, Zurich/ Pandora Film Produktion, Cologne/ SRF / SRG SSR

შვეიცარიელი პროდიუსერი: კრისტოფ ნერახერი

 

ორშაბათი at 18:00

19

ირანი, გერმანია, 2022, 77 წთ.

 

რეჟისორი: მანიჯე ჰეკმათი

სცენარი: მანიჯე ჰეკმათი, მაჰსა მოჰებალი, ჯამილე დაროლშაფაჰი

მუსიკა: ირაჯ შაჰზადი

ოპერატორი: ფარშად მოჰამადი

მონტაჟი: ფარიდ დაღაღელე

მონაწილეობენ: პანტეა პანაჰიჰა, ბოზორგმეჰრ ჰოსეინპური, კატაიუნ ამირ ებრაჰიმი, ჯამშიდ აჰანგარანი ფარაჰანი

პროდიუსერები: მანიჯე ჰეკმათი (Bamdad Film), ჯამშიდ აჰანგარანი ფარაჰანი (Bamdad Film).

 

სამშაბათი at 17:30

Herd Immunity

Kazakhstan, France, 2021, 94 min

 

Director: Adilkhan Yerzhanov

Screenwriter: Adilkhan Yerzhanov

Music: Sandro Di Stefano

Cinematography: Yerkinbek Ptyraliyev

Editor: Adilkhan Yerzhanov

Cast: Daniyar Alshinov, Nurbek Mukushev, Yerzhan Zhamankulov, 

Assel Sadvakassova, Bolat Kalymbetov

Producer: Serik Abishev, Daniyar Alshinov, Ablaikhan Ashimov, Olga Khlasheva

 

შაბათი at 16:30

აღდგომა

საქართველო, 2022; 28 წთ. 

 

Რეჟისორი: ნიკოლოზ ვერძაძე

Ოპერატორ: ლიუბოვ პლოსკონოსოვა

 

შაბათი at 12:00

ეშმაკი

პოლონეთი, 2022; 19 წთ

 

რეჟისორი: იან ბუინოვსკი

სცენარი: რუბენ ოსტლუნდი

მუსიკა: ბოგდან კლატი, იან ბუინოვსკი

ოპერატორი: კასპერ ლორეკი

მონტაჟი: ოლგა ბეიმი, სტანისლავ ფრანკოვსკი

მონაწილეობენ: სებასტიან პავლაკი, იადვიგა იანკოვსკა-ჩიესლაკი, ვალდემარ ჩიშაკი, დანუტა ბორსუკი

პროდიუსერი: აგატა გოლანსკა

შაბათი at 12:00

ძალიან მაგარი ცხოვრება

უკრაინა, ირანი, 2022; 15 წთ.

 

რეჟისორი: ჰანა ჯალალი

სცენარი: ჰანა ჯალალი

ოპერატორი: მოეინოდინ ჯალალი

მონაჟი: ჰანა ჯალალი, მოეინოდინ ჯალალი

მონაწილეობენ: მოეინოდინ ჯალალი, ვალერია ლუკიანეცი, ოლეჰ პრიმოგენოვი, ანდრეი შიმანოვსკი

პროდიუსერები: ჰანა ჯალალი, მოეინოდინ ჯალალი

 

ხუთშაბათი at 12:00

ხადიგა

ეგვიპტე, საფრანგეთი, 2022; 20 წთ.

 

რეჟისორი: მორად მუსტაფა

სცენარისტი: მოჰამედ მამდუჰი, მორად მოსტაფა

ოპერატორი: მოსტაფა ელ კაშეფი

მონტაჟი: მუჰამედ მამდუჰი

მონაწილეობენ: ფატიმა ფაუზი, მალაკ ტარეკი, აიმან აბდელაზიზი, იუსეფ ელრაშიდი, ზიზი მუსტაფა

პროდიუსერები: იუსეფ საიდ აჰმედი, საუსან იუსუფი

თანაპროდიუსერები: ჟერომ ბლესონი, ჟან-ლუპ პოჩოი, ფლორ კავინიო

 

შაბათი at 12:00

წარმოუდგენლად მსუბუქი

 Italy, 2021; 15 min.

 

Director: Antimo Campanile

Screenwriter: Antimo Campanile

Original Score: Andreas Russo

Cinematography: Valerio Martorelli

Editor: Martina Orsini

Cast: Renato Carpentieri, Ilenia Incoglia, Maria Rosaria Russo, Corrado Taranto

Producer: Gianfranco Antacido, Silvestro Marino

 

ხუთშაბათი at 12:00

სანახავი არაფერია

პორტუგალია, ბელგია, უნგრეთი, 2022; 16 წთ.

 

რეჟისორი: ნიკოლას ბუშე

სცენარი: ნიკოლას ბუშე

მუსიკა: ფრანსისკო ნოგეირა

ოპერატორი: ნიკოლას ბუშე

მონტაჟი: ნიკოლას ბუშე

მონაწილეობენ: მარტა ლონტრაო (ბავშვის ხმა), ფრანსისკო ნოგეირა (რადიო ხმა)

პროდიუსერები: ვიქტორ კანდეიასი, ფრედერიკ ნიკოლაი, ატილა კეკესი

თანამწარმოებლები: Universidade Lusofona (ლისაბონი), LUCA - ხელოვნების სკოლა (ბრიუსელი),

SZFE - თეატრისა და კინოს ხელოვნების უნივერსიტეტი (ბუდაპეშტი)

 

ხუთშაბათი at 12:00

დროის მანძილი

პერუ, 2021; 19 წთ.

 

რეჟისორი: კარლოს ორმენიო პალმა

სცენარი: კარლოს ორმენიო პალმა

მუსიკა: ფელიპე პინგლო, კინტუ კანელა, ფილ უნო

ოპერატორი: კარლოს ორმენიო პალმა

მონტაჟი: კარლოს ორმენიო პალმა, ინტი ბრიონესი, მელინა ლეონი

მონაწილეობენ: კარლოს კაიჩო, ხუანი, ლიდია კისპე, ჯინო პოლ მელგარი, პეპიტო

პროდიუსერი: კარლოს ორმენიო პალმა

 

ხუთშაბათი at 12:00

ვირთხა

ყაზახეთი, 2022; 28 წთ

 

რეჟისორი: ჟანტემირ ბაიმუხამედოვი

 

ხუთშაბათი at 12:00

კონცერტინა

 მექსიკა, 2022 წელი; 13 წთ.

 

რეჟისორი: გაბრიელ გონსალეს აკოსტა

სცენარი: გაბრიელ გონსალეს აკოსტა

მუსიკა: კარლოს ედელმირო

ოპერატორი: იოლოტლ ალვარო

რედაქტორი: დანიელ კარვახალი, ერინ გრანტი, როდრიგო რიოსი

მონაწილეობენ: ლეონარდო ალონსო, ესტანისლაო მარინი, ერიკ დე ლა ლუზი, არმანდო კომონფორტი

პროდიუსერი: რენე ჰოუპი, კამილა იბარა

 

ხუთშაბათი at 19:30

თევზის ქადაგება

მექსიკა, შვეიცარია, თურქეთი, 2022; 90 წთ

 

რეჟისორი: ჰილალ ბაიდაროვი

სცენარი: ჰილალ ბაიდაროვი, აისუ აკჩანი

მუსიკა: ქანან რუსტამლი

ოპერატორი: ჰილალ ბაიდაროვი

მონტაჟი: ჰილალ ბაიდაროვი

მონაწილეობენ: რანა ასგაროვა, ორხან ისკანდარლი, ჰუსეინ ნასიროვი

პროდიუსერები: ელშან აბასოვი, ჰილალ ბაიდაროვი, კარლოს რეიგადასი

 

პარასკევი at 19:30

უნებლიე შეხვედრა

შვეიცარია, ლუქსემბურგი, 2021, 85 წთ.

 

რეჟისორი: რომედ უაიდერი

სცენარისტი: ნასიმ აჰმადპური, რომედ უაიდერი

მუსიკა: ბერნარ ტრონტინი

ოპერატორი: რამ შვეკი

მონტაჟი: პია დიუმონი

მონაწილეობენ: ფელიპე კასტრო, პუნე ჰაჯიმოჰამადი, ელიზაბეტ იოჰანესდოტირი

პროდიუსერები: ალექსანდრ დუმრაიხერ-ივანსეანუ, კირილ გერბერი, ბედი მინკი, რომედ უაიდერი

 

პარასკევი at 14:00

ლიეტუვაში მოგზაურობის მემუარები

Lithuania, USA, 1972; 82 min.

 

Director: Jonas Mekas

Screenwriter: Jonas Mekas

Cinematography: Jonas Mekas, Adolfas Mekas

Editor: Jonas Mekas

Cast: Pola Chapelle, Ken Jacobs, Peter Kubelka, Hollis Melton, Annette Michelson Annette Michelson, Hermann Nitsch, Daniel Rogosin

Producer: Jonas Mekas

 

შაბათი at 12:00

მასშტაბი

საფრანგეთი, დიდი ბრიტანეთი, ბელგია, ჩეხეთი, 2022; 15 წთ.

 

რეჟისორი: ჯოზეფ პირსი

სცენარი: ჯოზეფ პირსი, ნიკოლას პლესკოფი

მუსიკა: ლანგ დარტი

ოპერატორი: ვანესა ვაიტი

მონტაჟი: რობი მორისონი

მონაწილეობენ: სემ სპრუელი, ზაჰრა აჰმადი, ეველინ ნეგაბიან პირსი, მინუ ნეგაბიანი, პირს აარონ ნილი

პროდიუსერი: ჰელენ მიტიავილი

 

შაბათი at 12:00

კურუპირა და ბედის მანქანა

საფრანგეთი, ბრაზილია, 2021; 25 წთ.

 

რეჟისორი: ჟანაინა ვაგნერი

სცენარი: ჟანაინა ვაგნერი

ოპერატორი: კარინ ვალაუერი

მონტაჟი:: იუიან ვანგი, ჟანაინა ვაგნერი 

ხმის დიზაინი: მარსელა სანტოსი

სამხატვრო ხელმძღვანელი: ჟანაინა ვაგნერი

პროდიუსერი: ლუკ-ჟერომ ბაიოლი 

 

ხუთშაბათი at 12:00

და შემდეგ ისინი წვავენ ზღვას

კატარი, 2021; 12 წთ.

 

რეჟისორი/სცენარის ავტორი: მაჯიდ ალ რემაიჰი

ოპერატორი: პრამ მესა

მონტაჟი: ამით ჩოვდური 

პროდიუსერი: ბაზელ ოუისი, ალი კეჩენი

 

02

ოქტომბერი
2022

სრული კალენდარი

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31

BIAFF ვიდეო თრეილერი

ახალი ამბები

25 სექ

BIAFF ბათუმის XVII კინოფესტივალის დახურვის ცერემონია და გამარჯვებულები

 25 სექტემბერს, კინოთეატრ აპოლოში,  საავტორო კინოს ბათუმის საერთაშორისო ფესტივალის დახურვის ცერემონია გაიმართა....

14 სექ

BIAFF ბათუმის კინოფესტივალის სრული პროგრამა და ჟიურის შემადგენლობა

 ბათუმის მე-17 საერთაშორისო კინოფესტივალი ბათუმში 18-25 სექტემბერს ჩატარდება. ბათუმის საერთაშორისო კინოფესტივალი 2006...

14 სექ

BIAFF 2022 - კინოსეანსების ყოველდღიური განრიგი

BIAFF 2022 - კინოსეანსების ყოველდღიური განრიგი  შენიშვნა:  DC – დოკუმენტური ფილმების სექცია, FC...

10 სექ

BIAFF ბათუმის კინოფესტივალის საერთაშორისო კონკურსის პროგრამა და ჟიურის შემადგენლობა

  ბათუმის მე-17 საერთაშორისო კინოფესტივალი ბათუმში 18-25 სექტემბერს ჩატარდება. ბათუმის საერთაშორისო კინოფესტივალი 2006...