პროგრამა

სექტემბერი

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30

სამშაბათი at 20:00

სატყუარა

სატყუარა 

დიდი ბრიტანეთი, 2019 წელი; 89 წთ.

 

რეჟისორი: მარკ ჯენკინი

პროდიუსერი: ქეით ბაიერსი, ლინ ვაიტი

რედაქტორი: მარკ ჯენკინი

სცენარის ავტორი: მარკ ჯენკინი

ოპერატორი: მარკ ჯენკინი

ხმა: დენ ტომპსონი

მუსიკა: თეა გილმორი, მალარკი, გვენნო

როლებში: ედუარდ როუ, სიმონ შეფჰერდი, მერი ვუდვინი, ჯაილს კინგი, ქლოე ენდეანი, ჯორჯია ელერი, ისააკ ვუდვინი, იოანე ჯაკობსი

 

 

 

სამშაბათი at 20:00

სატყუარა

დიდი ბრიტანეთი, 2019 წელი; 89 წთ.

 

რეჟისორი: მარკ ჯენკინი

პროდიუსერი: ქეით ბაიერსი, ლინ ვაიტი

რედაქტორი: მარკ ჯენკინი

სცენარის ავტორი: მარკ ჯენკინი

ოპერატორი: მარკ ჯენკინი

ხმა: დენ ტომპსონი

მუსიკა: თეა გილმორი, მალარკი, გვენნო

როლებში: ედუარდ როუ, სიმონ შეფჰერდი, მერი ვუდვინი, ჯაილს კინგი, ქლოე ენდეანი, ჯორჯია ელერი, ისააკ ვუდვინი, იოანე ჯაკობსი

 

 

 

ორშაბათი at 16:00

სიცარიელე

ფინეთი, 2018; 97 წთ.

 

რეჟისორი/სცენარისტი: ალექსი სალმენპერა

ოპერატორი: პიეტარი პელტოლა, პიტერ ფლინკენბერგ, ჰეიკი ფარმი   

ხმა: ტუომას კლაავო

მონტაჟი: სამუ ჰეიკკლა  

მუსიკა: ვილე ტანტუ

მსახიობები:  ლაურა ბირნი, ტომი კორპელა, ჰანნუ-პეკკა ბიორკმან, მატლეენა კუუსნიემი, კაიჯა პაკარინენი, კარი ჰეისკანენი 

პროდიუსერი:ალექსი სალმენპერა  

პროდუსერული კომპანიები: Bufo, Sahadok

 

ოთხშაბათი at 20:00

სამი დის ზღაპარი

თურქეთი / გერმანია, 2019; 108 წთ.

 

ფილმის რეჟისორი / სცენარისტი: ემინ ალპერი

ოპერატორი: ემრე ერკმენი

მონტაჟი: ჩიჩეკ კარამანი

მუსიკა: გიორგოს პაპაიოანუ, ნიკოს პაპაიოანუ  

როლებში: ჩემრე ებუზზია, ეჩე იუკსელი, ჰელინ კანდემირი, მუფიტ კაიაჩანი

პროდიუსერი: ნადირ Öperli, Muzaffer Yıldırım

წარმოების კომპანია: Liman Film, NuLook წარმოება

 

სამშაბათი at 18:30

დღის სასიამოვნო დასასრული

პოლონეთი, 2019; 96 წთ.

 

რეჟისორი: იაცეკ  ბორცუხი

სცენარის ავტორები: იაცეკ  ბორცუხი, შცეფან ტუარდოჩი

ოპერატორი: მიშალ დიმეკი

კომპოზიტორი: დენიელ ბლუმი

მონტაჟი: პრზემისლავ ჩრუშციელევსკი

პროდიუსერი: მარტა ჰაბიორი

როლებში: კრისტინა იანდა, კასია სმუტნიაკი, ვინსენტ რიოტა, ანტონიო კატანია, ლორენცო დე მური, რობინ რენუჩი

 

ოთხშაბათი at 18:00

და იქმნა ნათელი

სლოვაკეთის რესპუბლიკა / ჩეხეთის რესპუბლიკა, 2019 წ., 93 წუთი

 

რეჟისორი: მარკო სკოპი

მონაწილეობენ: მილან ონდრიკი, ფრანტიშეკ ბელეში, ზუზანა კონეჩნა, ლუბომირ პაულოვიჩი, კატარინა კორმანაკოვა, მაქსიმილიან დუშანიჩი, დანიელ ფიშერი, ცონგორ კასაი

სცენარის ავტორი: მარკო სკოპი

დამდგმელი ოპერატორი: იან მელიში

ხმა: იან ჩენეკი

მონტაჟი: ფრანტიშეკ კრაჰენბილი

მუსიკა: დევიდ სოლარი, ოსკარ როზა

 

პარასკევი at 18:00

გულგრილად ლამაზი

თურქეთი, 2019 წ., 94 წუთი

  

რეჟისორი: ქივანჩ სეზერი

 

სცენარის ავტორი: ქივანჩ სეზერი

 

დამდგმელი ოპერატორი: ჰათიფ ქარაბუდაქი

 

მუსიკა: ჩან საქა, თურგუთ მავუქი

 

მონტაჟი: სელდა თაშქინი

 

დამდგმელი მხატვარი: ალჯესთე ვეგნერი, რეიჰან აჯარი

 

მონაწილეობენ: ალიჩან იუჩესოი, ბაშაქ ოზჯანი

 

პროდიუსერები: ქანათ დოღრამაჯი, ქივანჩ სეზერი, თოლგა ქარაჩელიქი

 

წარმოება: Asteros Film

 

თანაწარმოება: Zebra Productions, Karacelik film, Işık Sanat, Bando post

 

 

 

პარასკევი at 20:00

მბრძანებლის ხმა

უნგრეთი, კანადა, საფრანგეთი, შვედეი, აშშ; 2018 წ., 108 წუთი

 

რეჟისორი: გიორგ პალფი

სცენარისტები: გიორგ პალფი, გერგო ნაგი, სოფია რუტკაი

მსახიობები: საბა პოლგარი, პეტერსონ ერიკი, დიანა კისი, ანჯელო ცარუჩასი, ადამ ფეკეტე, ილდიკო ბანსაგი 

გაყიდვები: უნგრეთის ეროვნული კინოფონდი

 

ხუთშაბათი at 17:30

სეზონის დასასრული

გერმანია/აზერბაიჯანი/საქართველო, 2019 წ., 94 წუთი

 

რეჟისორი: ელმარ იმანოვი
სცენარის ავტორები: ანარ იმანოვი, ელმარ იმანოვი
დამდგმელი ოპერატორი: ბერტა ვალინ ესკოფეტი, დრის აჟარი
მონტაჟი: იოსებ „სოსო“ ბლიაძე
ხმის დიზაინი: იაშა ვიელი, ჰოლგერ ბაფი
ხმის მიქსინგი: იაშა ვიელი
მონაწილეობენ: რასიმ ჯაფაროვი, მირმოვსუმ მირზაზადე, ზულფია ქურბანოვა

მუსიკა: ჯამალ ალი, ფირუდინ ალაჰვერდი
პროდიუსერი: ევა ბლონდიაუ
თანაპროდიუსერები: მუშფიგ ჰატამოვი, COLOR OF MAY, დრის აჟარი, ნინა ფრეი, ანარ იმანოვი, ბერტა ვალინ ესკოფეტი, ჯონას თომა, სიტარა იბრაჰიმოვა, რასიმ ჯაფაროვი, ზულია გურბანოვა, მირმოვსუმ მირზაზადე
წარმოება: COLOR OF MAY 

 თანაწარმოება: Azerbaijanfilm, COLOR OF MAY, AzhariFrey

 

შაბათი at 18:30

ოცნებების ციხესიმაგრე

ირანი, 2019 წ., 86 წთ.

 

რეჟისორი/პროდიუსერი/მონტაჟი: რეზა მირკარიმი
სცენარის ავტორები: მოჰსენ ღარაეი, მოჰამად დავუდი
იდეის ავტორი: რეზა მირკარიმი
აღმასრულებელი პროდიუსერი: მოჰამად  მირკარიმი
დამდგმელი ოპერატორი: მორტეზა ჰოდაიე
მუსიკა: ამინ ჰონარმანდი
ხმა: საიდ ბოჯნურდი
მონაწილეობენ: ჰამედ ბეჰდადი, ჟილა შაჰი, აზადე ნობაჰარი, ნიუშა ალიპური, იუნა ტადაიონი, აკბარ აიენი 

 

ორშაბათი at 18:00

ბიუზჰალტერი

გერმანია/აზერბაიჯანი, 2018 წ., 90 წუთი.

 

რეჟისორი: ვეიტ ჰელმერი
სცენარის ავტორი: ვეიტ ჰელმერი, ლეონი გეისინგერი
დამდგმელი ოპერატორი: ფელიქს ლაიბერგი
მონტაჟი: ვინსენტ ასმანი
ხმა: ჯულიან კროპი
მონაწილეობენ: მიკი მანოილოვიჩი, პაზ ვეგა, ჩულფან ხამატოვა, დენის ლავანტი, მაია მორგენშტერნი
მუსიკა: სირილ მორინი 
პროდიუსერები: ვეიტ ჰელმერი, შირინ ჰარტმანი, ციაკო აბესაძე
წარმოება: Veit Helmer – Filmproduktion
თანაწარმოება: SR, SWR და NDR

 

პარასკევი at 12:00

როცა ხურმები იზრდებოდნენ

აზერბაიჯანი/ავსტრია, 2019 წ., 118 წთ.

 

რეჟისორი: ჰილალ ბაიდაროვი

სცენარის ავტორი: ჰილალ ბაიდაროვი

დამდგმელი ოპერატორი: ჰილალ ბაიდაროვი

მონტაჟი: ჰილალ ბაიდაროვი

პროდიუსერები: ჰილალ ბაიდაროვი, მაევა რანაივოიაონა, გეორგ ტილერი 

წარმოება: Subobscura Films, Ucqar Film (აზერბაიჯანი)

 

ორშაბათი at 12:00

მაფიის გადაღება

ირლანდია, 2019 წ., 94 წუთი

 

რეჟისორი: კიმ ლონგინოტო

დამდგმელი ოპერატორი: კიმ ლონგინოტო

პროდიუსერი: ნიამ ფაგანი

მონტაჟი: ოლი ჰადლსტონი

მუსიკა: რეი ჰარმენი

 

ხუთშაბათი at 14:00

კინომექანიკოსი

უკრაინა / პოლონეთი, 2019 წ., 72 წუთი.

 

რეჟისორიიური  შილოვი

დამდგმელი ოპერატორები: იური შილოვი, მატეუშ ვოიტინსკი

სცენარის ავტორი: იური შილოვი

მონტაჟი: იური შილოვი, მატეუშ ვოიტინსკი

მონაწილეობენ: იური შილოვი, სერაფიმ კუსაკინი, ილია ეჰოროვი

პროდიუსერი: გენადი კოფმანი, ოლჰა ბესხმელნიცინა 

წარმოება: MAGIKA FILM


 

ოთხშაბათი at 14:00

ჩრდილოეთის სული

დიდი ბრიტანეთი 2018 წ., 73 წთ.

  

რეჟისორი: შონ მაკალისტერი

დამდგმელი ოპერატორი: შონ მაკალისტერი

მუსიკა: ტერენს დანი

პროდიუსერი: ელჰუმ შაკერიფარი

აღმასრულებელი პროდიუსერები: ემა დატონი, რებეკა ჯოერინ-შარპი, იან შარპი

მონტაჟი: ჯონი ბერკი

 

ხუთშაბათი at 12:00

სიყვარულის ავტომობილი

გერმანია, 2019 წ., 106 წუთი

 

რეჟისორი/სცენარის ავტორი: ელკე მარგარეტ ლერენკრაუზი

ოპერატორი: ქრისტოფ რორშაიდტი

მუსიკა: დაშა დაუენჰაუერი

ხმა: ჰენრიკ კორდესი

მონტაჟი: ელკე მარგარეტ ლერენკრაუზი

პროდიუსერი: ელკე მარგარეტ ლერენკრაუზი

 

შაბათი at 12:00

მოსავალი

საქართველო, 2019; 70 წთ.

 

რეჟისორი: მიშო ანთაძე

კინემატოგრაფი: ალექსანდრე გირავი

ხმა: ნათია გულიაშვილი

რედაქტირება: მიშო ანთაძე, დაპნე როზენტალი

პროდიუსერები: მელისა დემეტრასი, Pantheon Pictures (აშშ); ნათია გულიაშვილი, Cinemark (საქართველო)

 

სამშაბათი at 12:00

ფორმანი ფორმანის წინააღდეგ

რეჟისორები: ელენა ტრეშტიკოვა, ჯაკუბ ჰეინა 

სცენარის ავტორი: ელენა ტრეშტიკოვა

დამდგმელი ოპერატორი: დავიდ სისარჟი

მონტაჟი: იაკუბ ჰეინა

პროდიუსერი: კატერინა ჩერნა

წარმოება: Negativ

თანაწარმოება: ჩეხეთის ტელევიზია, ARTE G.E.I.E, Alegria Productions

 

ოთხშაბათი at 12:00

სამასთვის

გაერთიანებული სამეფო/აშშ 2019; 95 წუთი

 

რეჟისორები: ვაად ალ კატეაბი, ედვარდ უოტსი

დამდგმელი ოპერატორი: ვაად ალ კატეაბი

ხმა: ჯეზ სპენსერი

მონტაჟი: ქლოი ლემბორნი, საიმონ მაკმეჰონი

მუსიკა: ნაინიტა დესაი

 

შაბათი at 22:30

ახალგაზრდა აჰმედი

ბელგია/საფრანგეთი, 2019, 84 წთ.  

 

რეჟისორი: ჟან პიერ დარდენი, ლუკ დარდენი 

როლებში: იდირ ბენ ადი, ოლივიერ ბონაუდი, მირიემ ახედიუ, ვიქტორია ბლუკი

ოპერატორი: ქრისტინე პლენუსი 

მონტაჟი: მარიე ჰელენ დოზო 

პროდიუსერი: ჟან პიერ დარდენი, ლუკ დარდენი, დენის ფრეიდი 

აღმასრულებელი პროდიუსერი: დელფინ ტომსონი 

წარმოება: Les Films du Fleuve, Archipel 35, France 2 Cinéma, Proximus, RTBF - Radio Télévision Belge de la Communauté Française

 

სამშაბათი at 22:30

ტრანზიტი

გერმანია/საფრანგეთი, 2019; 101 წთ.

 

რეჟისორი: კრისტიან პეტცოლდი

სცენარი: კრისტიან პეტცოლდი

ოპერატორი: ჰანს ფრომი

მონტაჟი: ბეტინა ბიოლერი

მუსიკა: შტეფან ვილი

პროდიუსერი: ანტონენ დედე, ფლორიან კიორნერ ფონ გუსტორფი

მსახიობები:  ფრანც როგოვსკი, პაულა ბეერი, გოდეჰარდ გიზე, ლილიენ ბატმანი, მარიამ ზარეე, ბარბარა აუერი, მათიას ბრანდტი, სებასტიან ჰიულკი, ემილი დე პრეისაკი, ანტუან ოპენჰაიმი, ლუზონ ტრეზალე

პროდუსერული კომპანია: Neon Productions, Schramm Film Koerner & Weber

 

ხუთშაბათი at 21:30

მოღალატე

იტალია/საფრანგეთი/გერმანია/ბრაზილია, 2019, 145წთ. 

 

რეჟისორი:  მარკო ბელოკიო

სცენარის ავტორი: მარკო ბელოკიო, ლუდოვიკა რამპოლდი, ვალია სანტელა, ფრანჩესკო პიკოლო  

ოპერატორი: ვლადან რადოვიჩი

მუსიკა: ნიკოლა პიოვანი

მონტაჟი: ფრანჩესკა კალველი

პროდიუსერი: ბეპე კაშეტო 

როლებში: პიერ ფრანჩესკა ფავინო, ფაუსტო რუსო ალესი, მარია ფერნანადა კანდიდო, ფაბრიციო ფერაკანე 

წარმოება: IBC Movie, Kavac Film, Rai Cinema, Gullane, Ad Vitam Production, Match Factory 

 

ოთხშაბათი at 22:00

ოქროს ხელთათმანი

გერმანია/საფრანგეთი, 2019, 110წთ.  


რეჟისორი და სცენარის ავტორი: ფატიჰ აკინი

ოპერატორი: რაინერ კლაუსმანი 

მონტაჟი: ენდრიუ ბირდი, ფრანჩესკა შმიდტ კამერი 

მუსიკა: FM Einheit

ხმა: ჯოენ მარტენსი 

პროდიუსერი: ნურჰან სეკერც-პორცი, ფატიჰ აკინი, ჰერმან ვეიგელი 

კო-პროდუქცია: Warner Bros. Entertainment, Hamburg
Pathé Films, Paris

 

შაბათი at 20:30

უკაცრავად, ვერ მოგისწარით

დიდი ბრიტანეთი/საფრანგეთი/ბელგია, 2019, 100 წთ. 

 

რეჟისორი: კენ ლოუჩი 

პროდიუსერი: რებეკა ო ბრიენი  

სცენარის ავტორი: პაულ ლავერტი 

ოპერატორი: რობი რაიანი 

მუსიკა: ჯორჯ ფენტონი  

ხმა: რეი ბეკეტი  

მონტაჟი: ჯონათან მორისი 

როლებში: კრის ჰიტჩენი, დები ჰონივუდი, რის სტოუნი  

საპროდიუსერო კომპანია: Sixteen Films, BBC Films, BFI Film Fund, Les Films du Fleuve, Why Not Productions, Wild Bunch

 

პარასკევი at 22:30

ბატონი ჯონსი

პოლონეთი/უკრაინა/დიდი ბრიტანეთი, 2019, 141წთ. 

 

რეჟისორი: აგნიეშკა ჰოლანდი 

სცენარის ავტორი: ანდრეა ჩალუპა 

ოპერატორი: ტომას ნაუმიუკი 

მონტაჟი: მიხალ ზამეჩკი 

მუსიკა: ანტონი კომასა ლაზარკიევიჩი 

როლებში: ჯეიმს ნორტონი, ვანესა კირბი, პიტერ სარსგარდი, ჯოზეფ მავლე, ფენელა ვულგარი, კენეტ გრანჰამი, სელენ ჯონსი. 

პროდიუსერი: კლაუდია სმიეა, ანდრეა ჩალუპა, სტანისლავ დძიეძიჩი, ანგუს ლამონტი, ეგორ ოლესოვი

კო-პროდუქცია Film Produkcja

 

ორშაბათი at 20:00

ეთერი

პოლონეთი/უკრაინა/უნგრეთი/იტალია/ლიტვა,  2018, 117წთ.

 

რეჟისორი: კშიშტოფ ზანუსი

სცენარის ავტორი: კშიშტოფ ზანუსი

როლებში: იაცეკ პონიეძიალეკი, ანჟეი ჩირა, მალგორზატა პროტულაკი, მარია რიაბოშაპკა, ვიქტორია ზინი, რემო გირონე, ოსტაპ სტუპკა, სტანისლავ კოლოკოლნიკოვი 

ოპერატორი: პიოტრ ნიმიჟსკი 

მონტაჟი: მილენია ფიდლერი 

მუსიკა: რიჰარდ ვაგნერი

პროდიუსერი: იანუშ ვაჩალა, კშიშტოფ ზანუსი, გაბორ რაჟნა, გაბორ სიპოსი, პაოლო მარია სპინა, ჯუდიტ სტატლერი. 

აღმასრულებელი პროდიუსერი: Janusz Wachala

წარმოება: Studio Filmowe TOR, Studio Uljana Kim, Laokoon Film, Revolver, Bielle Re, Interfilm Production Studio (UA)

 

ორშაბათი at 22:30

ალფა: მკვლელობის უფლება

ფილიპინები, 2018, 94 წთ.

 

რეჟისორი: ბრილანტე მენდოზა 

სცენარის ავტორი: ტროი ესპირიტუ 

ოპერატორი: ჯოშუა რეილესი 

მონტაჟი: დიეგო მარქს დობლესი 

როლებში: ალენ დიზონი, ელიჯაჰ ფილამორი, ბარონ გისლერი 

პროდიუსერი: კარლო ვალენზონა 

მუსიკა: დივა დე ლეონი

 

შაბათი at 13:30

ინტერაქტივი

საქართველო, 2019; 35 წთ.

 

რეჟისორი: დავით ქემხაძე

სცენარის ავტორი: მანანა სურაძე

ოპერატორი: გიორგი ვაწაძე

პროდიუსერი: ლევან კიტია

წარმოება:   ტელეფილმები - სსიპ საქართველოს საზოგადოებრივი მაუწყებელი

 

ორშაბათი at 14:00

თეთრი ქარავანი

საქართველო , 1964; 97 წთ.

 

რეჟისორი: ელდარ შენგელაია, თამაზ მელიავა

სცენარი: მერაბ ელიოზიშვილი

ოპერატორი: ლეონიდ კალაშნიკოვი, გიორგი კალატოზიშვილი 

მონტაჟი: ნელი სარადოვა 

მუსიკა: ირაკლი გეჯაძე 

ხმა: მიხეილ ნიჟარაძე 

მხატვარი: დიმიტრი თაყაიშვილი, ქრისტესია ლებანიძე 

მონაწილეობენ: იმედა კახიანი, არიადნა შენგელაია, გიორგი კიკაძე, სპარტაკ ბაღაშვილი, ნ. კალაფიდინი, მერაბ ელიოზიშვილი, კოტე თოლორაია, დოდო აბაშიძე

 

სამშაბათი at 20:30

გამჭვირვალე სამყარო

საქართველო, 2018; 82 წთ.

 

რეჟისორივახტანგ კუნცევ-გაბაშვილი

ოპერატორივახტანგ კუნცევ-გაბაშვილი

მონტაჟივახტანგ კუნცევ-გაბაშვილი

 

ორშაბათი at 20:30

აღლუმი

საქართველო, 2018;  87 წთ .

 

რეჟისორი: ნინო ჟვანია

სცენარი: ირაკლი სამსონაძე

ოპერატორი: გიგი სამსონაძე

მონტაჟი: ნოდარ ნოზაძე

დამდგმელი მხატვარი: გოგი ტატიშვილი

ხმის დიზაინი: პაატა გოძიაშვილი

პროდიუსერი: ნიკოლოზ აბრამიშვილი, რუსუდან გლურჯიძე

მონაწილეობენ: გუგა კოტეტიშვილი, არჩილ ქიქოძე, გოგა პიპინაშვილი, თინა ლაღიძე, ქეთი ჩაჩუა, ეკა ჩავლეიშვილი

 

პარასკევი at 16:30

ახალი გაფრენა სოლარისისკენ

რუსეთი, 2019; 45 წთ.

 

რეჟისორი / სცენარის ავტორი: ირაკლი კვირიკაძე

რედაქტირება: ირაკლი კვირიკაძე

პროდიუსერი: ნატალია ოპალევა

 

ხუთშაბათი at 15:30

ეს ცხოვრება

საქართველო, 2019; 85 წთ. 

 

რეჟისორი: ვახტანგ კუნცევ-გაბაშვილი

სცენარი: ამირან დოლიძე

 ოპერატორი: ვახტანგ კუნცევ-გაბაშვილი

საპროდიუსერო კომპანია: Studio Akrobat

 

შაბათი at 13:30

დევნილი

საქართველო, 2019; 15 წთ. 

 

რეჟისორი / სცენარის ავტორი: ირაკლი სოლომონაშვილი

პროდუსერები: ვახტანგ ვარაზი, ირაკლი სოლომანაშვილი

იდეისა და სცენარის თანაავტორი: თამთა იობაია

ოპერატორი: მინდია ესაძე

მონტაჟი: ლევან კუხაშვილი

კომპოზიტორი:  ზვიად მღებრიშვილი

მხატვარი: თეო ბარამიძე

მსახიობები: ანასტასია ლოგუა, თემიკო ჭიჭინაძე, ეკა მოლოდინაშვილი, ანდრო სოლომანაშვილი, სანდრო კასაბური, სანდრო ადეიშვილი.

 

შაბათი at 13:30

მარქსის ქუჩა 12

საქართველო, 2019; 15 წთ. 

 

სცენარის ავტორი და რეჟისორი - ირინე ჟორდანია

ოპერატორი - გიგი სამსონაძე /ტატო კოტეტიშვილი

მხატვარი - თეა თელია/ნინო ქორიძე

კოსტუმების მხატვარი - თინათინ კვინიკაძე

გრიმი - სალომე ზაქარაია

მონტაჟი - ლევან ბუთხუზი

ხმის დიზაინი - პაატა გოძიაშვილი

ფერების კორექცია - ნოდარ ნოზაძე

მონაწილეობენ - თინა ლაღიძე, დავით უჯმაჯურიძე

პროდიუსერები: სულიკო წულიკიძე, დავით უჯმაჯურიძე, თამარ თვარაძე

პროდუქცია - მილიმეტრ ფილმი

 

სამშაბათი at 14:00

ხაბაზები

საქართველო, 1970; 10 წთ. 

 

რეჟისორი: ბიძინა რაჭველიშვილი

სცენარი: გია ბადრიძე

ოპერატორი: გიორგი ბარნაველი, ტრისტან კანდელაკი

ხმა: მერაბ გვანცელაძე

მონტაჟი: ციური კობერიძე, ნუცა შოშიტაიშვილი

პროდიუსერი: ლიანა გოგელია

 

სამშაბათი at 14:00

თუჯი

საქართველო, 1964; 16 წთ. 

 

რეჟისორი: ოთარ იოსელიანი

ოპერატორი: შალვა (შიო) შიოშვილი


 

სამშაბათი at 14:00

მეკვლე

საქართველო, 1981; 14 წთ. 

 

რეჟისორი: გოდერძი ჩოხელი

სცენარი: რეზო ესაძე, გოდერძი ჩოხელი

ოპერატორი: დემურ დანელია

ხმა: ვასილ არველაძე

პროდიუსერი: გრიგოლ ციხისელი

 

სამშაბათი at 14:00

არაბესკები ფიროსმანის თემაზე

საქართველო, 1985; 20 წთ. 

 

რეჟისორი: სერგო ფარაჯანოვი

სცენარი: კორა წერეთელი

ოპერატორი: ნოდარ ფალიაშვილი

ხმა: გარი კუნცევი

მონტაჟი: მ. პონომარენკო

მონაწილეობენ: ლიკა ქავჟარაძე (ტიტრებში გამოტოვებულია), ლელა ალიბეგაშვილი (ტიტრებში გამოტოვებულია).

 

ხუთშაბათი at 16:30

საზამთროს წვენი

ესპანეთი, 2019; 22წთ


რეჟისორი: ირინე მორეი

მონტაჟი: ანა პფაფ

დამდგმელი ოპერატორი: ირენე მორეი

მონაწილეობენ: ელენა მარტინი, მაქს გროსს მაიენჩი

პროდიუსერი: მირიამ პორტე

ხმა: ხავი საუსედო

 

ხუთშაბათი at 16:30

მიუწვდომელი

უკრაინა, 2018; 27წთ

 

რეჟისორი: ნიკონ რომანჩენკო

ოპერატორი: იარემა მალაშჩუკი

მსახიობები: ნატალია პოლოვინკა

ხმა: სერგი ავდეევი

პროდიუსერი: ვალერია სოჩვეცი, Studio CUC, Viatel

 

შაბათი at 16:00

ტრადიცია

საქართველო/გერმანია, 2019; 22 წთ. 

 

რეჟისორი: იოსებ „სოსო“ ბლიაძე

სცენარის ავტორები: ელმარ იმანოვი, იოსებ „სოსო“ ბლიაძე

ოპერატორი: დრის აზჰარი

მხატვარი: ნინო ზაუტაშვილი

როლებში: აჩი მაკალათია, იოჰანეს კიენასტი, ჰენინგ შტრუბე, ვამეხ ჯანგიძე, ნოდარ ძოწენიძე, ეკატერინე შარიქაძე, ნატალია ყულოშვილი

პროდიუსერი: ევა ბლონდიო, ელმარ იმანოვი

თანა-პროდიუსერები: თეკლე მაჭავარიანი, ალექსანდრე შერვაშიძე, დრის აზჰარი, ნინა ფრეი

 

ხუთშაბათი at 16:30

ხაფანგი

ეგვიპტე/გერმანია, 2019; 20წთ.

 

რეჟისორი: ნადა რიადი

სცენარის ავტორი: ნადა რიადი

დამდგმელი ოპერატორი: აჰმად ჯალბუში

მონტაჟი: ამირ აჰმადი

ხმა: მუსტაფა შააბა, ანსგარ ფრერიხი

მონაწილეობენ: შაზა მოჰარამი, ისლამ ალაა, ნაბილ ნურ ელ დინი

 

ხუთშაბათი at 16:30

სკამები

აზერბაიჯანი, 2019; 20წთ.

 

რეჟისორი/სცენარის ავტორი: ორხან აგაზადე

დამდგმელი ოპერატორი: კამერონ ვარდი

მონტაჟი: რაზვან ბარსეტი, ორხან აგაზადე

პროდიუსერი: მინა სალიმი

მონაწილეობენ: ნაზარ მამადოვა, სეიად ალიევი

თანაპროდიუსერები: რუსლან აგაზადე, ორხან აგაზადე, აზერ ხასანოვი

 

პარასკევი at 17:30

აიღე

ავსტრალია, 2019; 9წთ

 

რეჟისორი: ვიქტორია ჰანტი

პროდიუსერი: მარგო ნაში

მონაწილეობენ: ვიქტორია ჰანთი

დამდგმელი ოპერატორი: ბორის ბაგატინი, სემ ჯეიმსი, მეტ მაკოსკერი, მარტინ ფოქსი, ჯეიმს ბრაუნი

მონტაჟი: მარგო ნაში

 

ხუთშაბათი at 16:30

იყავი ფხიზლად, იყავი მზად

ვიეტმანი, სამხრეთ კორეა, აშშ; 2019; 14წთ.

 

რეჟისორი: ფჰამ თიემ ან

სცენარის ავტორი: ფჰამ თიემ ან

დამდგმელი ოპერატორი: დინჰ დუი ჰუნგი

მონტაჟი: ფჰამ თიემ ან

მონაწილეობენ:  ლე ქუოც ბაო ვი, ვუ ტრონგ ტუიენ, ტრუნგ დონგ ცაო

პროდიუსერები: ფჰამ თიემ ან, ტრან ვან თი

მწარმოებელი კომპანია: JKFILM

 

პარასკევი at 17:30

ზღვის ტალღები

ირანი, 2018; 16წთ.

 

რეჟისორი: ამირ გოლამი

სცენარის ავტორი: ამირ გოლამი

პროდიუსერი: ამირ გოლამი

 

პარასკევი at 14:00

ყვირილი

რუსეთი, 2019; 23წთ.

 

რეჟისორი: ტომა სტენკო

ოპერატორი: ვახტანგ ხუბუტია

მონტაჟი: ტომა სტენკო, ირაკლი კვირიკაძე

 

ხუთშაბათი at 16:30

საზღვარზე

ჩინეთი, 2018; 15წთ.

 

რეჟისორი: ვეი შუუჯუნი

პროდიუსერები: ჯიაქი ლიუ, ზუო ვენჯუანი

სცენარის ავტორები: ვეი შუუჯუნი, ლინიანგ გაო, მუჰუა ქსიაოზი

 

პარასკევი at 17:30

ღმერთი ურჩხული

არგენტინა, 2019; 10წთ.

 

რეჟისორი/სცენარის ავტორი:აგუსტინა სან მარტინი

დამდგმელი ოპერატორი: კონსტანცა სანდოვალი

მონაწილეობენ: კამილა დობრუსკი, ემილიო ვოდანოვიჩ, მარიალი რუბიო, იზაბელა რაპაცო

მწარმოებელი კომპანია: IMPRUDENCIA

 

პარასკევი at 17:30

მანო ა მანო

საფრანგეთი, 2018; 23წთ

 

რეჟისორი/სცენარის ავტორი: ლუიზ კურვუაზიე

მონაწილეობენ: ები ნეუბერგერი, ლუკა ბერნინი

პროდიუსერი: ბრუნო მორა

 

პარასკევი at 14:00

იმედი

ბელორუსია, 2019; 26წთ.

 

რეჟისორი/სცენარის ავტორი: ალექსანდრა მარკოვა

დამდგმელი ოპერატორი: ვიქტორ ბონდაროვიჩი

მონტაჟი: ალექსანდრა მარკოვა

მუსიკა: ალექსადნრ ლიტვინოვსკი

ხმის რეჟისორი: დმიტრი პეტრუსენკო

პროდიუსერი: ეროვნული ფილმების სტუდია “Belarusfilm”

 

პარასკევი at 17:30

შესანიშნავი 60 დღე

სამხრეთ კორეა, 2019; 9წთ

 

რეჟისორი/სცენარის ავტორი: ტაევუ კიმ

დამდგმელი ოპერატორი: დანიელ მაკენდრიკი

მონტაჟი: ტაევუ კიმ

მონაწილეობენ: სეუნგჯუნ ოჰი, ჯიიუნგ ჰანი, იონჰე სეული

მუსიკა: მედ ფრეში

 

შაბათი at 16:00

გაბანა

საქართველო, 2019; 30 წთ. 

 

რეჟისორი: გიგა ბაინდურაშვილი

ოპერატორი: გური გოლიაძე

პროდუსერები: ნიკა გუგუშვილი, ვაკო კირკიტაძე

 

პარასკევი at 14:00

ინდაური

ავღანეთი, 2019; 15წთ

 

რეჟისორი/სცენარის ავტორი: ამირ მასუდ სოჰეილი

დამდგმელი ოპერატორი: სეიდ ვაქეფ ჰოსეინი

მონტაჟი: რეზა დაგაგი

მუსიკა: ტინ სოჰეილი

პროდიუსერი: ამირ მასუდ სოჰეილი/სეიდ ჯალალ როჰანი

პროდიუსერი: ედრის სალეჰი

მონაწილეობენ: ჰაშმათ ფანაი/სეიდ მორტეზა ალავი

 

პარასკევი at 17:30

გამორჩეული გრძნობები

საფრანგეთი, 2019; 11წთ.


რეჟისორი: კარენ მარჩიანო

სცენარის ავტორი: მაიკელ დელმარი

დამდგმელი ოპერატორი: ლეო ჰინსტინი

მონტაჟი: პინელ კრისტოფი

მონაწილეობენ: ბიანკა ლი, არნო განუ, ან ლუარე, პასკალ არბიო

პროდიუსერი: კარენ მარჩიანო

 

პარასკევი at 14:00

დელირიუმი

ირანი, 2019;16წთ

 

რეჟისორები: ვაჰიდ და ნავიდ ნამი

სცენარის ავტორები: ვაჰიდ და ნავიდ ნამი

მონაწილეობენ: იუსეფ დარიადელი, მოჰადესე ჰეირათი

დამდგმელი ოპერატორი: ჰამიდ მერაფრუზი

მონტაჟი: ვაჰიდ ნამი

მწარმოებელი: Ark Film Company

აღმასრულებელი პროდიუსერი: ალი იმანი რაადი

 

პარასკევი at 17:30

ბრმა სიყვარული

გერმანია, 2019; 18წთ

 

რეჟისორი: ბიძინა გოგიბერიძე

სცენარის ავტორი: ჯანლუკა ბრუნო, ბიძინა გოგიბერიძე

პროდიუსერი: ჯანლუკა ბრუნო

მონაწილეობენ: ალისია როსინკსი, მაიკელ კნოფლერი

 

შაბათი at 16:00

კარს მიღმა

საფრანგეთი/საქართველო, 2019; 31 წთ. 

 

რეჟისორი/სცენარის ავტორი: ნიკა ქურდაძე
დამდგმელი ოპერატორი:  ტევა ვეტეა
მემონტაჟე: ჟან-ნიკოლა დონიო
კომპოზიტორი: თეოდორ ლ.ერისტოფი
პროდუსერები :ნიკა ქურდაძე, სერგი კვესელავა, თეოდორ ლ.ერისტოფი
მთავარი მხატვარი - ქრისტინე კეთილაძე
მსახიობები: ზურა პირველი, ზბიგნიევ იანკოვსკი, ჟულიან რომანო, ირაკლი მაისურაძე, შაკიბ ალი დაუ .- დიომი სარრი ,დავით ჯავახიშვილი

 

პარასკევი at 14:00

ბებო აქსო

ისრაელი, 2019; 26 წთ

 

რეჟისორი: მეგი ბასილია

სცენარის ავტორი: მეგი ბასილია

პროდიუსერი: ნეტტა შალევი

 

პარასკევი at 14:00

ბაგატელი

აშშ, 2019; 30წთ

 

რეჟისორი/სცენარის ავტორი: დანიელ ლევინი

დამდგმელი ოპერატორი: ზივ ბერკოვიჩი

მონაწილეობენ: ევგენია კრეგჟდე, ბლეიკ დელონგი

პროდიუსერი: ჩავდარ გეორგიევი

 

შაბათი at 16:00

ცუდი ხალხი

საქართველო, 2019; 20 წთ. 

 

რეჟისორი: გიორგი თავართქილაძე

სცენარის ავტორები: გიორგი თავართქილაძე, ვლადიმერ კაჭარავა 

ოპერატორი: გელა ჩინჩალაძე 

მსახიობები: ვახო ჩაჩანიძე, ჯანო იზორია, მამუკა ესაძე, დიტო ცინცაძე, დავით კვირცხალია, ჯაბა პაპუაშვილი, ლაშა რამიშვილი, ბესო სოლომანაშვილი, ლევან კუხაშვილი.

პროდიუსერი: ვლადიმერ კაჭარავა 

საპრიოდუსერო კომპანია: 20 Steps Productions 

 

პარასკევი at 17:30

ანა

უკრაინა/ისრაელი/დიდი ბრიტანეთი; 15წთ.

 

რეჟისორი/სცენარისტი: დეკელ ბერენსონი

ოპერატორი: ვოვა ივანოვი

მონტაჟი: ტროიანოვსკი

პროდიუსერები: მერლინ მერტონი, ვიტალი შერმეტიევი, ოლგა ბეზხმელნიცინა

 

შაბათი at 16:00

ცხოველი

საქართველო, 2019; 30 წთ.

 

რეჟისორი / სცენარის ავტორი: ამირან დოლიძე

ოპერატორი: შალვა სოყურაშვილი

მუსიკა: დავით წამალაშვილი, დავით აჭარაძე

ხმა: ნიკა ფანიაშვილი

როლებში: დავით ფირცხალავა, გია ჯავრიშვილი, სანდრო კალანდაძე, გიორგი მერაბიშვილი, გოგა ქობალია

პროდიუსერი: სულიკო წულუკიძე, დავით უჯმაჯურიძე

წარმოება: მილიმეტრიანი ფილმი

 

21

სექტემბერი
2019

სრული კალენდარი

BIAFF ვიდეო თრეილერი

ახალი ამბები

15 სექ

BIAFF ბათუმის კინოფესტივალი - საჭირო ინფო - ფესტივალის კატალოგი, ლოკაციები, მასტერკლასების / კინოსეანსების განრიგი და ბილეთების დაჯავშნის ფორმა

 BIAFF ბათუმის საავტორო ფილმების მე-14 საერთაშორისო კინოფესტივალი 2019 წლის 15-22 სექტემბერს გაიმართება. ...

10 სექ

BIAFF 2019 - კინოსეანსების ყოველდღიური განრიგი

BIAFF 2019 -  კინოსეანსების განრიგი კინოსეანსების განრიგი -კინოთეატრი „აპოლო“ (მ.აბაშიძის 17)   16 სექტემბერი...

10 სექ

BIAFF 2019 - ბათუმის კინოფესტივალის საპატიო სტუმრები და მასტერკლასების პროგრამა

  BIAFF ბათუმის საავტორო ფილმების მე-14 საერთაშორისო კინოფესტივალი 2019 წლის 15-22 სექტემბერს გაიმართება. ...

09 სექ

BIAFF 2019 - ბათუმის კინოფესტივალის საერთაშორისო საკონკურსო სექციების პროგრამა და ჟიურის შემადგენლობა

 BIAFF ბათუმის საავტორო ფილმების მე-14 საერთაშორისო კინოფესტივალი 2019 წლის 15-22 სექტემბერს გაიმართება. ...